Pielucha dla Twojego dziecka – jak wybrać?

jak wybrać pieluchy dla twojego dziecka

Kiedy dziecko pojawia się na świecie, rodzice pragną otoczyć maleństwo szczególną troską. Dla nich najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo bobasa. Nagle pojawia się wiele dylematów, a jednym z podstawowych jest wybór najlepszej pieluchy. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, jaka jest idealna pielucha dla Twojego dziecka. 

Każde dziecko jest inne

Nie tylko każde dziecko, ale każdy człowiek jest inny. Mamy odmienne upodobania, a nasze ciało może różnorodnie reagować na rozmaite materiały. Wybór pieluszki wbrew pozorom nie jest taki łatwy, a szczególnie w przypadku dzieci ze skórą alergiczną, delikatną i skłonną do podrażnień. 

Świadomy wybór pieluszki to zapewnienie maleństwu wygody i suchej pupy nawet podczas długiego snu. Czym kierować się w doborze idealnych pieluch.  Istnieje kilka cech, które sprawiają, że produkt jest doskonałym wyborem nawet dla najbardziej wymagającego dziecka.

Odpowiedni rozmiar pieluch i kształt

Tylko odpowiedni rozmiar pieluszki zwiększa komfort malucha. Za mały model może uciskać ciało, a także powodować szybkie przepełnienie materiału. Zbyt duży rozmiar to gwarancja mokrych bodziaków, czy łóżeczka.

Na szczęście producenci pieluch stosują numeryczne wskazówki dla rodziców, określające idealny rozmiar w porównaniu do wagi dziecka. Należy pamiętać, że rozmiary różnią się w zależności od producenta. Optymalne pieluchy są perfekcyjnie dopasowane, nie odstają i nie uciskają oraz posiadają anatomiczny kształt – dopasowany do pupy malucha.

Chłonność to podstawa!

Chłonna pielucha to gwarancja długich, a także suchych godzin dla pupy maleństwa. Modele, które perfekcyjnie trzymają wilgoć – nie podrażniają skóry dziecka oraz chronią przed przetarciami i oparzeniami.

Doskonałą propozycją mogą być delikatne i jednorazowe pieluszki z włóknem bambusowym od BAMBOOLOVE. Bambusowe – naturalne, oddychające i chłonne nie powodują wysypek, zaczerwienienia i przegrzania.

Idealny materiał – miękki i rozciągliwy

Dzieci uwielbiają delikatne materiały, niezależnie od wieku. Pielucha dla Twojego dziecka powinna być przyjemna w dotyku i miękka. Co również bardzo ważne – rozciągliwa, czyli niekrępująca ruchów. Tylko taka pozwala uniknąć marudzenia podczas noszenia i zapewnia pożądaną wygodę dla bobasa.  

Dodatkowe atuty najlepszych pieluch

Dla wielu rodziców idealna pieluszka oznacza hipoalergiczność. Takie właściwości zapewniają naturalne materiały, bez dodatku: chloru, balsamów, substancji barwiących. Pamiętaj, że najlepsze pieluszki nie pachną. Tylko nieperfumowane zapewniają 100% ochronę.

Przy wyborze idealnego produktu, warto pomyśleć nie tylko o bezpieczeństwie dziecka (chociaż to najważniejsze!), ale również o naszej planecie. Pieluszek zwłaszcza przy małych dzieciach zużywamy bardzo dużo. Na szczęście niektóre produkty, jak np. Gron balance są ekologiczne – tworzone z myślą o delikatnej skórze dziecka, ale również z troską o środowisko. Wszystko dlatego, że są biodegradowalne, czyli ulegają szybkiemu rozkładowi.

To ważne: wybór odpowiedniej pieluchy dla Twojego dziecka oznacza mniej zmartwień w trudzie rodzicielskim.

jak działamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *